•

Oddział przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej w Gronowie Górnym w roku szkolnym 2021/ 2022 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uzyskał dotację celową z budżetu państwa w łącznej kwocie 2500 zł.

W ramach programu zakupiono do biblioteki szkolnej książki będące nowościami wydawniczymi dla dzieci 3-6 lat oraz realizuje się działania promujące czytelnictwo.

Zorganizowane następujące wydarzenia promujące czytelnictwo organizowane w ramach programu:

• czytanie bajek przez bibliotekarkę w różnych grupach 3-4, 4-5 i 5-6 latków,

• obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia,

• lekcje biblioteczne w klasach przedszkolnych,

• wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej, czytanie bajek, rozmowy o książkach.

• zorganizowanie konkursu "Bajkowe Święta".

• na korytarzu szkolnym wyeksponowano prace konkursowe dzieci.

• przekazanie do oddziałów przedszkolnych książek zakupionych z dotacji NPRCZ,

• zorganizowano "Dzień postaci z bajek”.